Dondurmalar

Dondurmaların Mevsimi Olur mu?

Dondurmaların Mevsimi Olur mu?

Sonbahar, ilkbahar, yaz veya kış… Hangi mevsimde hangi dondurma? Ya da daha doğru bir soru: Dondurmanın en çok yakıştığı mevsim? Elbette yaz dediğinizi duyar gibiyim. Ama dondurma her mevsime özel renkleri, tat ve kokuları ile sezonluk bir tatlı olmanın çok daha ötesinde bir noktada. Özellikle son dönemde dondurma konusundaki alışkanlıkları değiştiren çalışmalar dondurma algısını doğru bir çizgiye çekme konusunda faydalı oldu. Peki hangi mevsime hangi dondurma? Yazımızda…

Yazın serinlemenin tatlı bir yolu: Yaz dondurması

Yazın lezzetli bir dondurma keyfini şenliğe dönüştürmeyen birileri var mı? Güneşin yakıcı etkisine, dondurmanın serinleten lezzetleri ile aldırış etmemenin en güzel yolu bu. Yazın dondurma kültüründe öne çıkan meyveyse kavun. Mevsimin öne çıkan meyvesini Çanakkale’nin en güzel noktalarından özenle toplayıp dondurma haline getirmek de ayrı bir özveri. Ayrıca yazın en çok tercih edilen kırmızı meyvelerini düşünün: böğürtlen, çilek, vişne ve karadut. Özenle seçilen kırmızı meyvelerin özünü içeren Alaçatı Sorbe, besleyici bir yaz dondurma lezzeti.

Dondurma tutkunlarına özel kış dondurma lezzetleri

Lezzetli dondurma toplarına kışın da hayır dememek için onlarca sebep var. Bağışıklık sistemini güçlendirici minerallere sahip dondurma hastalıklara karşı direnç kazanmanın iyi bir yolu. Üstelik kış dondurma lezzetleri, daha fazla C vitamini ve daha fazla koruyuculuk için mandalina özlerine sahip. Bodrum mandalinalarının en iyileri seçilerek hazırlanan mandalına meyveli dondurma, daha farklı bir kış dondurma deneyimi yaşamayı hayal edenler için yoğurt mandalina birlikteliğinden doğan enfes lezzet ön planda. Ayrıca kışın en çok tüketilen tahin şimdi dondurma kültürünün de bir parçası. Tahinin besleyici özellikleriyle lezzetlenen tahin dondurma gurmelerin tercihi.

Her ana yakışan dondurmalar: Mevsimsiz dondurma

Çikolata, vanilya veya frambuazlı dondurma topları. Tercih ettiğiniz damak tadınıza özel dondurma toplarının yanında kesinlikle yer bulan efsane lezzetler. Bunlara ek olarak sadece Serez Dondurma ürünleri içerisinde yer alan yeni bir dondurma kültürü. Dört Mevsim Sorbe… Ananas, çilek, Bodrum mandalinası ve kavunun özlerinin birlikteliği ile oluşan mevsim üstü dondurma lezzeti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.