SÜT VE HAMMADDELERİN KALİTE KONTROLÜ

Gelen sütü önce laboratuvarımızda gıda mühendisimizin kontrolünde analizlerden geçiririz ve dondurma için kulanım onayını alırız.

SÜT ANALİZİ VE PASTORİZASYON

Sütü önce +90 dereceye kadar ısıtıp sonra +4 dereceye soğutma işlemi yaparız. Bu sayede sütteki zararlı mikroplar yok edilir ve şeker ile kaymağı ekleyip sütle bu aşamada buluştururuz.

OLGUNLAŞTIRMA

Bu aşama süt proteinlerinin zenginleştirilmesi ve lezzeti açısından yapılır. Olgunlaştırma işleminde zaman ve sütün derecesi çok önemlidir çünkü dondurmanın lezzeti bu aşamada ortaya çıkar ve biz buna çok önem verir gerekli tüm işlemleri yaparız.

DONDURMALARIMIZ ORTAYA ÇIKIYOR

Sizin için özenle işlemlerden geçirdiğimizlezzetli ve doğal dondurmalarımızı bir dondurma için en ideal kıvam olan -8 dereceye getirerek bu aşamada ortaya çıkarırız.

DONDURMALARIMIZI ŞOKLAMA İŞLEMİ

-45 derecede dondurmalarımızı ideal ısıda şokladıktan sonra -25 derecede yine ideal olan sıcaklıkta sizler için özenle hazırlayıp depoluyoruz.

DONDURMALARIMIZI SİZLERE SUNUYORUZ!

Uluslararası standartlarla belgeli ekipmanlar kullanarak ve konusunda uzman ekibimizle uluslararası standartlara uygun olarak özenle hazırladığımız dondurmalarımızı sizlere tüm şubelerimizde eşsiz lezzetiyle sunuyoruz.