Dondurmalar

Dondurmalarımızı Nasıl Yapıyoruz?

Dondurmalarımızı Nasıl Yapıyoruz?

Dondurma yapımının da bir adabı var. Sütünden meyvelerine, çikolatasından kıvamına kadar her detaya ayrı bir özen gösterilmeli. Rengi, tadı, kokusu ve kıvamı ile eşsiz bir dondurmanın ortaya çıkmasındaki sır bu: Her detayda geleneksel dondurma lezzetini bulmak. Bunun için en iyi sütü seçerken, en iyi çikolatayı ve en iyi meyveleri de seçmek şart. Yeterli mi? Bunları bir araya getiren maharet ve gelişmiş üretim modeli. İşte kaliteli dondurma hikayesinin özeti bu. Her şey olması gerektiği ve her şey olmasını istediğiniz gibi.

Kaliteli dondurmanın özündeki değer: Süt

Her sütten dondurma yapılabilir mi? Elbette bu mümkün. Ama elde edilmek istenen kalite ve dondurma kıvamı süt seçimi doğrudan etkiler. Dondurmaya hayat veren en önemli malzeme kuşkusuz süt. Hatta süt, dondurmayı süsleyen diğer malzemelerin kalitesini yansıtan bir tılsım gibi. Dolayısıyla süt verimsizse; Çanakkale’nin en iyi kavunlarının, Bodrum’un en güzel mandalinalarının lezzet esintilerini dondurmada hissetmek mümkün değil. İyi olan süt, meyvelerin iyiliğine bir ödüldür. Serez, bunun farkında ve süt analizleri ile dondurmalarına en güzel sütlerle hayat veriyor.

Lezzetli dondurmaya ince bir dokunuş: Meyveler

Hayatı renklendiren yüzlerce meyvenin damaklarda bıraktığı ferahlatıcı lezzet herkesin bir tutkusu. Bu harika lezzetleri daha yoğun hissetmek isteyenlerinse her mevsim tercih ettiği bir tatlı: Dondurma. Meyve özleriyle renklenen, lezzetlenen bir dondurmayı tercih edilir kılan noktalardan biri,  tadındaki meyve yoğunluğu. Bunu elde etmenin tek bir yolu var. En iyi meyveleri seçmek. Serez; karaduttan çileğe, kavundan mandalinaya, vişneden portakala kadar her meyvesini en iyi koşullarda yetiştiricilik yapan çiftçilerinden temin ederek, dondurmalarına lezzetli bir dokunuş yapıyor.

Gerçek dondurma ile afiyette bir gün

Sütü, meyvesi ve çikolatası ile kaliteli malzemelerle yapılan dondurma gün içerisindeki motivasyon ve enerjinize katkı sağlayan bir gıdaya dönüşür. Damakları tatlandırdığı gibi sağladığı mutlulukla stresli geçen bir günü mutlu bir lezzet şöleni haline dönüştürür. Bunun için ihtiyacın olan damak tadına hitap eden dondurma topunu belirlemek. Sarı, kırmızı renk toplardan oluşan bir gökkuşağı tabağı. Ya da kavun, tahin veya gurme bir lezzet cevizli toplar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.